Kaip valyti langus?

 Sakoma, kad langai, tai mūsų namų akys, todėl jų priežiūra yra svarbi. Švarūs langai praleidžia daugiau šviesos ir akimirksniu pagerina jaukumą namuose. Vis dėlto langų valymas su įprastomis priemonėmis yra nelengva užduotis, kurią vis norisi atidėti.

 Mums į pagalbą ateina dvipusiai magnetiniai langų valytuvai. Šiuolaikinis magnetinis langų valytuvas- tai universalus valymo prietaisas. Langų valytuvus galite užsisakyti mūsų el. parduotuvėje dvipusiai magnetiniai langų valytuvai   

Kaip išvalyti langus


Kaip pasiruošti ir išsivalyti namų langus

 Langų valymą reikia planuoti iš anksto ir pasirinkti tam tinkamą dieną. Langų valymą planuokite tokią dieną, kai lauke nestiprus vėjas ir nelyja lietus. Lietus, vėjas ar šaltas oras tik apsunkins Jūsų langų valymą ir gali likt visokių papildomų dėmių ar rėžių. Pasirinkite šiltą saulėtą dieną šiam darbui. Pirmiausia valome langų rėmus ir palanges, o tik po to stiklą. Jeigu iš pradžių nuvalysite langų stiklą, o tik po to jų rėmus ir palanges – langai vėl labai greitai bus purvini. Taip pat reikia turėti tinkamas priemones. Stiklui valyti rekomenduojam naudoti mikropluošto šluostes ar magnetinius langų valytuvus, kurie padeda išvalyti langus žymiai greičiau. Šie valytuvai valo langus iškart iš abiejų pusių. Tai didžiausias pranašumas prieš įprastas valymo priemones.

Kodėl verta įsigyti langų valytuvą?

 Jei pašvietus saulei visą džiaugsmą užtemdo nešvarumai, susikaupę ant langų, pats metas tai išspręsti. Tiesa, vargu ar rastumėm žmogų, kuriam patiktų valyti langus. Juk tai gana sudėtingas ir varginantis procesas. Laimei, kad laikai keičiasi ir apie stiklo brūžinimą laikraščiu galime pamiršti.

 Mums į pagalbą ateina dvipusiai magnetiniai langų valytuvai. Šiuolaikinis magnetinis langų valytuvas- tai universalus valymo prietaisas, kuris gerokai palengvins Jūsų ruošos darbus. Juo lengvai nuvalysite nešvarumus nuo lango paviršiaus. Juk dar visai neseniai langus galėjome valyti, pasitelkdami tik šluostes ir langų valymo ploviklį, o šiandien galime pasinaudoti specialiai sukurtus langų valytuvus. 

1.Langų valytuvas leidžia išvalyti langus žymiai greičiau.
2.Langų valytuvai efektyviau susitvarko su nešvarumais
3.Valysite langus iš abiejų pusių tuo pačiu metu


Langų valymo priemonės

 Įprastai pašalinti nešvarumus užtenka vandens. Naudokite langų valymui drungną vandenį. Jei langai reikalauja daugiau priežiūros, pasirinkite langų valymo skystį. Jei neturite, tai ne bėda. Galite pasigaminti patys.Sumaišykite vandenį su keletu lašų indų ploviklio. Šiuo mišiniu lengvai pašalinsite įvairius nešvarumus.
Pasigaminkite langų valiklį, kuris nepaliks jokių dryžių ir suminkštins susikaupusius nešvarumus, kad langus galėtumėte nuvalyti lengvai ir greitai. Langų valiklio receptas labai paprastas: į 1 stiklinę vandens įpilkite 4 šaukštelius išspaustų citrinos sulčių. Galite naudoti ir actą.

  • Langų rėmai

Jei atidarius langus, rėmuose aptinkate nešvarumus, ar pelėsio. Išmėginkite patikrintą būdą: įberkite ten valgomosios sodos, užpilkite šiek tiek acto ir palikite 10–12 minučių. Tada nušveiskite dantų šepetėliu ir nuvalykite mikropluošto šluoste.

  • Dėmės ant stiklo

Ant stiklo esančias dėmes galite pašalinti ir žalios bulvės skritinėliu- juo trinkite dėmės vietą, kol ji ims balti.
Actas ir soda puikiai tiks, kuomet reikia valyti baltus plastikinius rėmus. Žinoma, galima taip valyti ir stiklus.

  • Stiklo įbrėžimai

Nedidelius įbrėžimus galite padengti bespalviu nagų laku.

Kodėl rasoja langai? Keletas patarimų 

 Rasojimo problemų paprastai kyla dėl oro cirkuliacijos sutrikimo patalpoje. Jei langai su ritininėmis užuolaidomis, kyla didesnė rasojimo tikimybė, kadangi taip uždengtas langas sunkiau įšyla, o dėl sudaryto oro tarpo ir sunkiau ventiliuojasi. Reikalinga užtikrinti tinkamą ventiliaciją. Patartina vėdinti patalpas kelis kartus per dieną. Kita rasojimo priežastis- virš radiatorių esančios palangės. Jeigu palangė per plati, šiltas oras nepakyla iki lango, todėl jis rasoja. Tokiu atveju palangę reikėtu keisti į siauresnę.

  •  Išbandykite ir liaudiškus būdus, kad nerasotų langai.

Acto tirpalas – nepakeičiama priemonė įvairiose buitinėse situacijose. Į litrą vandens įpilkite kelis šaukštus acto ir gerai išmaišykite. Galite naudoti ir citrinų sultis.

Muilas. Išvalius langus tereikia išmuiluoti stiklus ir vėl nublizginti sausa mikropluošto šluoste.